O Pracowni

Pracownia Edukacji Twórczej jest pozaszkolną placówką edukacyjną. Istnieje od 2014 roku. Zajęcia prowadzone są z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym oraz od roku bieżącego z dziećmi w wieku przedszkolnym.
Zapraszamy dzieci wyrażające zainteresowania plastyczne, lubiące kreatywnie spędzać czas, eksperymentować, poznawać i czerpać radość z własnych twórczych zabaw.
Zachęcamy również dzieci dla których pomimo wielu różnych talentów działania plastyczne sprawiają pewną trudność, do uczestnictwa w zajęciach uzupełniających
i rozwijających ten obszar aktywności.
Dla młodzieży potrzebującej przygotowania plastycznego w związku z dalszą edukacją prowadzone są odrębne zajęcia kierunkowe.

W roku szkolnym 2017/2018 nowością są zajęcia dla dzieci w wieku od 5 lat.
Zajęcia plastyczne z dziećmi najmłodszymi mają na celu rozwój aktywności i sprawności manualnej dziecka poprzez szereg zabaw i ćwiczeń usprawniających małą motorykę, z akcentem na umiejętność obserwacji otoczenia, w szczególności przyrody będącej źródłem nieskończonych inspiracji.

Grupy wiekowe i rodzaje zajęć:

Dzieci w wieku przedszkolnym – zajęcia jednogodzinne w grupach do 6 osób
Zajęcia rysunkowe, malarskie, modelowanie w glinie, zabawy z kształtem, kolorem, fakturą, kompozycją, poznawanie przyborów i materiałów plastycznych, dużo eksperymentów i ćwiczeń grafomotorycznych.

Klasy 1 – 3 – zajęcia jednogodzinne w grupach do 6 osób
Zajęcia rysunkowe, malarskie, małe formy rzeźbiarskie w glinie, kaligrafia, zabawy liternicze i graficzne, zabawy z kształtem, kolorem, kompozycją, fakturami, eksperymenty i ćwiczenia plastyczne, poznawanie przyborów i materiałów plastycznych.

Klasy 4 – 6 – zajęcia jednogodzinne lub półtoragodzinne w grupach do 6 osób
Techniki malarskie i rysunkowe, techniki graficzne, techniki łączone, formy rzeźbiarskie w glinie, odlewy gipsowe, poznawanie kierunków i technik plastycznych.

Młodzież klas starszych – zajęcia półtoragodzinne lub dwugodzinne
Techniki malarskie, rysunkowe, graficzne, rzeźbiarskie, mieszane, zagadnienia projektowania graficznego, zarys stylów i kierunków w sztuce.

Dzięki małym grupom uczestników, każde dziecko traktowane jest indywidualnie, czyli mamy możliwość poza realizacją programu pracowni również rozwijać osobiste zainteresowania dzieci. Staramy się by dzieci otrzymywały nowe, interesujące materiały plastyczne.
W pomieszczeniu pracowni nie stosujemy szkodliwych środków chemicznych.

Zajęcia prowadzi mgr sztuki Dorota Partyka, artysta plastyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, posiadająca kwalifikacje nauczycielskie (studia pedagogiczne).


Malarz to nie ten kto jest natchniony, lecz ten kto jest w stanie natchnąć innych.
Salvador Dali